Falusi frissesség a konyhában
A vajszínű és terrakotta színek társítása meleg, napsütötte hangulatot kelt.
A vidékies stílusú konyha kialakításának rafinált módja, hogy a konyhabútorok ajtói eltérő típusúak. Az itt bemutatott példán a betétes, a lambériázott, az eredeti régi bútorok ihlette lyukakkal átfúrt ajtókat variálják nyitott polcokkal, és a belső panelt csirkehálókkal helyettesítő faliszekrényekkel. A fogantyúk és a gombok folytatják a stílusok keveredését. Ahol nincs hely egy valódi öntöttvas tűzhelyhez, válasszunk egy hasonló stílusú, szabvány szélességű tűzhelyet sárgaréz borítással. A föléje szerelt, méretre készített alacsony polc nem csak tárolásra jó, a tetejére a szép porcelántól a nosztalgikus emlékekig bármit kitehetünk.
Visszafogott színeket használjunk. A fehér csempével burkolt munkalap a falon is folytatódik, a csodaszép terrakotta padló szépen harmonizál a nyers fával és a krémszínű bútorral, a sötétzöld Windsor-stílusú karosszék viszont erős kontrasztot képez a bútorok színével.
Mit használhatunk még?
- állat- vagy növénymotívumokkal díszített, dombormintás csempe,
- öntöttvas tűzhely,
- szürkéskék színű konyhabútor,
- fa borítású munkafelületek.
- A füstös konyha – Milyen volt a nagyszüleink konyhája?
- Vidékies kamraszekrény készítése
- Falusias design tippek konyhákhoz
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
A vidékies konyhákba nem illenek a fényes, csillogó fémfelületek, ezért rézből vagy ónból készült kiegészítőket válasszunk. A fiókok kagyló alakú fogantyúi olyanok, mintha egy régi iratszekrényről származnának.
A terrakotta padlóburkoló vidékies stílusú hatást kelt. Gondosan tömítsük és szigeteljük, mert a terrakotta porózus, és magába szívja a folyadékot.
A polcokat töltsük meg apró tárgyakkal!