Kombinált felületképzés, csíkos minták készítése a falra
Néhány technika remekül kiegészíti egymást, és nagyszerűen mutat egy felületen. A legtöbb módszerhez speciális szerszámokra van szükség, ezek használatát a munka előtt gyakorolni kell. Érdemes komplett festőszerszám-készletet összeállítani, hogy aztán kedvünkre kísérletezhessünk.
Csíkozás ecsettel és csíkozó fésűvel
Ez a kétféle módszer remekül kombinálható egymással, mivel karakteres, de igen eltérő felületet ad. Inkább kisebb felületen érdemes alkalmazni ezeket, nagyobb falfelületen túlságosan erőteljes lenne a hatásuk. Ezzel a megoldással viszonylag kis felületet kell festeni, ugyanakkor mégis jól érvényesül a minta.
Lépések:
- Ragasszunk körbe egyforma méretű falmezőket. Kijelöléséhez padló-burkolólapokat használhatunk. Az első mezőben rajzoljunk egy másodikat, majd ragasszuk körbe. Ezután sima festőecsettel fessük ki.
- A mező bal felső sarkából kiindulva, csíkozó fésűvel húzzunk függőleges csíkokat.
- A csíkozó fésűt minden második, harmadik lehúzás után töröljük le száraz pamut ronggyal. A függőleges csíkozás után hasonló módon keresztben is csíkozzuk be a falmezőt.
- A festék száradása után távolítsuk el a ragasztószalagot, majd ragasszuk körbe a külső kontúrt. Egy belülre helyezett ragasztószalag megkönnyítené a munkánkat, de fennáll a veszélye annak, hogy felszedi a festéket, amit utólag nehéz lenne korrigálni. Fessük ki a keretet, ügyelve, nehogy rámenjünk a már kész belső mezőre.
- Viszonylag durva sörtéjű ecsettel húzzuk ki a keretet. Használhatunk speciális csíkozó ecsetet is, bár ez általában túl széles. Tartsuk az ecsetet a lehető legkisebb lapos szögben, és lágy, egyenletes mozdulatokkal dolgozzunk.
- A sarkoknál éles, merőleges csatlakozást képezzünk, mert így lesz szép a keret. A festés elkészülte után szedjük le a ragasztót. A többi falmezőt az 1-6. Lépésben leírtak szerint készítsük.
Texturált díszítés
Ez a díszítőmotívum a lakás bármely helyiségében remekül mutat, a fürdőszobában azonban a csempékkel kombinálva különösen érdekes.