Ezekkel a szigetelőanyagokkal takarítanak meg energiát
Annak, aki szigetelni akar egy házat, vagy a homlokzat hőszigetelését akarja megjavítani, esetleg a házban energiát szeretne megtakarítani, meg kell ismernie ezeket az anyagokat.
A számokhoz tartozó szigetelések kevei:
- Ásványgyapot szigetelőanyag alumínium gőzzáróval. Elterjedt szigetelőanyag a régi épületekben.
- Kőzetgyapot szigetelőanyag ék alakban, kőzetgyapot szigetelőék a szarufák közötti szigetelésre, alig van hulladék.
- G+H Isophen filc, a tekercsből vágott lemez. Az anyagot a szarufaközöknek megfelelően kell szabni
- Keményhab lemezek, csap horonnyal ellátva, az átszellőztetett magas tetők.
- Farostlemez, szigetelőlemez hő- és hangszigetelésre alkalmas.
- Pavaterm hőszigetelő lemez. Kapható csaphornyos kivitelben.
- Gipszkarton lemez keményhabbal rétegelve, külső falak belső szigetelésére szolgál.
- Parafa szigetelőlemez gyanta és adalék anyagok nélkül. Ökologikus és elképzelhetetlenül jó szigetelőanyag.
Mielőtt a szigetelés gyakorlati dolgaihoz fognánk, választanunk kell a piacon kapható anyagokból. Ez elég bonyolult, mert az anyagok annyira különböznek egymástól. Biztos, hogy az üveg- vagy kőzetgyapotból, vagy keményhabból készült szigetelőanyagok már az áruk és képességük miatt is különösen érdekesek. Ezen kívül sok-sok éve bizonyítottak az építésben. Ezeket könnyen feldolgozható tekercsben vagy lemezben gyártják, és bármilyen vastagságban rendelkezésre állnak.
Az ismert szigetelőanyagoknak csak az utóbbi években lettek versenytársai, amióta egyre több ember keresi az ökológiailag semleges építőanyagokat. A parafa- és farostlemezek mellett teljesen új, kipróbálatlan szigetelőanyagot kínálnak rendszeresen pótolható, természetes anyagokból, mint a len vagy a birkagyapjú, ezek gazdagítják a választékot. Még a cellulózt és a használt papírt is feldolgozzák szigetelőanyag gyártására. Akinek nem kell azonnal határoznia, talán megvárhatja, hogy az új anyagok miként vizsgáznak a gyakorlatban. Végül is senki nem akar pénzt kiadni és munkát végezni anélkül, hogy tudná, mennyi ideig képes a szigetelőanyag feladatát ellátni.