Lakások, tetőtér-beépítések mesterséges megvilágítása
A lakások, belső terek természetes megvilágítása legalább annyira fontos, mint az, hogy további élettérhez jussunk a lakás tetőtér felé való bővítésével. Igen fontos tényező azonban a mesterséges megvilágítás is.
Az elmúlt időszakban jelentősen megváltoztak a belsőépítészet eszközei a mesterséges megvilágítás tekintetében is. A fényforrások száma a lakások helyiségeiben általában megduplázódott, egyes esetekben pedig megtöbbszöröződött. E tény a tudatos tervezésnek és a világítástechnikai kínálat bővülésének köszönhető, és jelentősége legfőképpen abban áll, hogy bár egy dolgozó család tagjai napjuk nagy részében távol vannak, a fennmaradó idejük 80%-át azonban a lakás falain belül, és ennek 3/4-ét pedig mesterségesen megvilágított környezetben töltik.
Kapcsolódó tartalom:
Míg a ’60-as években a lakások különféle helyiségeiben általában csak egyetlen lámpatestet használtak, mára a technikai fejlődés eredményei lehetővé tették a megvilágítási értékek megsokszorozását – hasonló áramfogyasztás mellett.
- Mesterséges megvilágítás a lakásban
- Belső terek világítása, színelmélet és káprázás
- Természetes megvilágítás
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
A modern lakások belső megvilágítását a pontszerű, főként a halogén fényforrások kiválóan biztosítják, akár 90-180°-os szögű fénypásztával is. A halogénizzók a törpefeszültség és kis teljesítmény-felhasználás ellenére fehéren és nagy hatásfokkal világítják be környezetüket, teszik színesebbé hétköznapjainkat.
Lakószoba megvilágítása függesztett középső és pontszerű halogénlámpákkal.