Padló festése
Gyakorlatilag minimális befektetéssel szinte teljesen átváltoztathatjuk szobánkat, ha egyszerűen lefestjük a padlót. Betont és farostlemezt is le lehet festeni, de a fapadlón jobban mutat. Bérelhetünk padlócsiszoló gépet, hogy az esetleges foltokat, hibákat eltüntessük a felületről. Kaphatók kifejezetten padlóra alkalmas festékek, de többfajta közönséges emulziós festék is megteszi, ha a végén lelakkozzuk. Példánkban többszínű padlófestést mutatunk be.
Szükséges eszközök:
- Kalapács
- Szög beütő (süllyesztő) széles fejű véső padlócsiszoló gép ruha vagy szivacs ecset
- Kis művészecset nyomópisztoly
Anyagok:
- Alapozófesték padlófesték vagy emulziós festék
- Parkettalakk
- Dekor hézagtömítő anyag
- Üssük be a kiálló szögeket szögbeütő szerszámmal és kalapáccsal. (A közvetlen kalapácsütés mély nyomokat hagyna a padlón.) Mindenütt rögzítsük a laza padlódeszkákat.
- Kalapáccsal és széles fejű, éles vésővel itt is, ott is mélyítsünk a deszkákba álhornyokat, mintha különálló elemek csatlakoznának ott egymáshoz. Ezzel amolyan mozaikhatást keltünk, ami festéskor még nagyobb hangsúlyt kap.
- Festés előtt csiszoljuk le a padlót. Erre tökéletesen megfelel a kézi elektromos csiszológép is, csak arra ügyeljünk, hogy mindig a fa erezete irányában haladjunk. Csiszolás után töröljük fel a port a padlóról nedves szivaccsal.
Negyedik lépés: Fessük át a teljes felületet erre a célra szolgáló alapozó festékkel, és jól dolgozzuk be a faanyagba. Csak a teljes száradás után kezdjünk hozzá a fedőfestéshez
Ötödik lépés: A tervezett minta szerint kezdjük a festést. Menjünk végig először az első színnel a felületen. Legyünk óvatosak a szélek mentén. Használjunk széles ecsetet a nagyobb felületeken, és vékony művészecsetet a széleken vagy a kisebb részleteken.
Hatodik lépés: Fessük fel a második színt a felület fennmaradó részére, ügyelve a színek találkozására. Az alapozóréteg miatt egy színből elég lehet egy réteg is. Ha emulziós festéket használunk, száradás után három rétegben lakkozzuk le.
Hézagtömítés
Gyerekszoba