Lakások és irodák belsőépítészeti munkálatai
Arról álmodik, hogy belsőépítész legyen? Biztos benne, hogy pontosan tudja, mivel kellesz foglalkoznia? Sokaknak homályos elképzelésük van erről a szakmáról. Az alábbi cikkből megtudhatja, mivel is foglalkoznak a belsőépítészek valójában, és milyen feladatokkal találkozhat a munka során.
Arról álmodik, hogy belsőépítész legyen? Biztos benne, hogy pontosan tudja, mivel kellesz foglalkoznia? Sokaknak homályos elképzelésük van erről a szakmáról. Az alábbi cikkből megtudhatja, mivel is foglalkoznak a belsőépítészek valójában, és milyen feladatokkal találkozhat a munka során.
Próbálja ki magát az álláslehetőségek új palettáján a Jooble munkaadó weboldal segítségével és keressen rá az alábbi kulcsszavakra: állások Pécs.
Szakkifejezések
A magyarázó szótárakban a tervezést úgy definiáljuk, mint „dolgok, gépek, belső terek tervezését, a kényelem, a gazdaságosság és a szépség ötvözésének elvei alapján”. Maga a „designer” kifejezés a latin designare szóból származik – mutatni, tervezni, csinálni.
- 5 tipp, hogyan varázsoljunk provence-i hangulatot otthonunkba
- Hogyan ápoljuk értéktárgyainkat?
- 11+1 dolog a beltéri festésről
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
A Belsőépítészek Nemzetközi Szövetsége (IIDA) meghatározása szerint a professzionális belsőépítész, az a megfelelő végzettséggel-, gyakorlattal-, és alkalmas vizsgával rendelkező szakember, akinek szakmai tevékenysége a belsőépítész funkcionalitásának és minőségi szintjének növelését célozza meg.
Az alábbi feladatokat találja az érintett felek felelősségi körében:
- a megrendelő finanszírozza a munkafolyamatot, igyekszik elérni a végeredmény harmóniáját a kivitelezésben és az anyagiakban
- az építész megvalósítja azt, amit az építészmérnök megtervezett. Mivel a teljes és pontos kivitelezés nem lehetséges, a megvalósítást inkább hozzávetőlegesen hajtják végre
- a lakberendező az a személy, akinek ki kell javítania, amit az építészmérnök rajzolt és az építész megépített.
Melyek a belsőépítész munkájának fő állomásai?
Először is gondosan és hozzáértően meg kell terveznie mindent: mérések, helyiségek körzetesítése – minden tervezési projekt alapja. Ezután vázlatokat készít – kézi rajzokat vagy számítógépes modelleket a jövőbeni beltérről, meghatározza a vízvezetékek, fűtési rendszerek, elektromos vezetékek, bútorok helyét. Ennek megfelelően a színekkel, anyagokkal és textúrákkal kapcsolatos tervezési döntéseket is végiggondolja.
Mindenért ő felel: aláírja a szerződést, rendezi a konfliktusokat, kiválasztja a végrehajtókat, ezért nem elég kreatív személyiségnek lenni, hanem szükséges a szervezőkészség, a piaci tájékozódás, és a jogi kérdések megértése, hiszen vannak ellentmondásos helyzetek, amikor nincs mindig igaza az ügyfélnek.
Az egyszerű készségek közé tartozik: a motiváció, a türelem, a kívánt eredmény elérésének szisztematikussága, a találékonyság, a kemény munka, kommunikációs készségek, az állandó tanulás iránti vágy, szenvedély a tervezés iránt, a függetlenség és a képzelőerő.
Ami a bonyolultabb készségeket illeti, a következő programokra lesz szüksége a munka különböző szakaszaiban:
- kollázsok létrehozásához — Photoshop
- az első projektötlet bemutatásakor – SketchUp
- műszakirajzokhoz és vizualizációkhoz – Revit, Autodesk VIZ, ArchiCAD, 3DsMax, Corona.
Ami a további munkát és karriert illeti, egy kezdő belsőépítész általában 400-500 dollárt kap, egy tapasztalt szakember – akár 1500 dollárt.
Jó lehetőség vár azokra, akik egy tervezőirodában helyezkednek el. Lehetőség van a ranglétrán való felemelkedésre projekt- vagy osztályvezető számára, ahol akár 3000 dolláros fizetésig is juthat.