Parketta a fürdőszobában? Ismerd meg hogyan!
A csupasz lábaink természetes és meleg padlót kívánnak. Mi lenne jobb,mint egy padló fából? Hosszú idők óta érvényes az a szabály, hogy a fa és a víz nem fér meg egymással. Ma ez a kijelentés már nem állja meg a helyét. Az igazi fa nem csak a hálószobába, vendégszobába alkalmas, hanem az egész házba is akár. Ha pedig egy pár tanácsot megfogadunk, akkor a parketta a fürdőszobába is alkalmas lehet.
Pár jótanács, amit ha megfogad, semmi gondja nem lesz a fával!
Fürdőszobába tökéletes fafajták: tölgy vagy diófa, ami a nedvességtől csak kevésbé ázik be. A fürdőben a fapadlózatot csak a legjobban képesített mesteremberekre bízzuk. Az alaptalaj teljes ragasztása ajánlott. Ezzel szakszerűen tömítve lesznek a peremek egy elasztikus tömítőanyaggal. A parkettahézagokat is szépen lezárja. Egy olajozott felület is tanácsos, így a víz nem tud a repedéseken keresztül a hézagokba jutni. Ha túl sok nedvességet vesz fel a padló, annak felmosásakor, akkor a felszínt viasszal vagy olajjal kell ápoljuk.
Tanácsoljuk, hogy a kisebb tócsákat kerüljék el a fürdőben. Ha a nedvességet azonnal feltakarítjuk és nem marad a víz huzamosabb ideig a padlón, akkor a parketta sértetlen marad. Olyan vizes területekre, amik állandóan víz alatt állnak, mint például a tusoló, nem alkalmas a fapadlózat.
Hogyan tisztítsuk a fürdőszobai fapadlózatot?
- Mikor a zuhanyzás igazi élménnyé válik!
- A fürdőszobában is rend a lelke mindennek
- Előzze meg a fa károsodását!
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
A fából készült fal, parketta vagy akár fürdőkád tisztítása könnyebb,mint gondolnánk! Töröljük át egy nedves kendővel ( fontos, hogy ne csöpögjön belőle a víz, mert azzal csak eláztatjuk a fát) és kétszer- háromszor egy évben dörzsöljük át vakszolajjal. Ez az olaj fogja ápolni a fát, valamint segít elkerülni, hogy a fa vizet szívjon fel magába. Viszont mellékhatásként a viaszos felület a kosztól és víztől gyöngyöződni fog. A csúnya víztelepeknek, mint például a mész- és koszlerakódásoknak semmi esélyük sincs így. A könnyebb karcolódásokat csiszoljuk át óvatosan egy dörzspapírral, majd végezetül olajjal kenjük át.
Tusoló és fürdőkád fából? Lehetséges. Lássuk hogyan!
A könnyebb megértés érdekében csatoltuk a képeket is, hogy szemléltethessük a folyamatokat.
A fürdőkád fába való átöltöztetéséhez a kád széle alá, közvetlenül a kádra rá kell erősíteni egy lécet. Egyik oldalának kicsit srégnak kell lennie, hogy a víz lecsepeghessen. Egy másik lécet is fel kell helyeznünk a kádra, pontosabban a víz folyásának irányába, a parketta közelébe. Mind a két lécre csavarunk egy 19 mm-es zárólemezt. A talapzatot egy sor csempe képezi.
Végezetül fel lehet tenni az átlós léceket. Ezeket közelebbi távolságra helyezzük fel egymástól, így elegendő levegőztetést teszünk majd lehetővé. (1. kép)
Szükségünk lesz a továbbiakban egy sima peremű deszkára ( kb. 5 cm széles), mely azonos fából készült. Ezt pedig fel kell szerelnünk 1 cm-rel a kád szélétől a falra.
A hézagok tömítését 1 cm-es habtömítéssel oldjuk meg. A kád felső és alsó széle közötti távolságnak 4 cm-esnek kell lennie. (2.kép)
Reméljük, hogy segítséget tudtunk adni a fa használatához. Kicsit talán körülményesnek tűnhet egy sima csempefelületű kialakítással szemben, de higyjék el, hogy nem is olyan bonyolult, és sokáig gyönyörű maradhat a fa a fürdőszobánkban. Az tény, hogy több odafigyelést igényel, de megéri!