Csaptelepek mosogatógéphez és mosógéphez
A konyhába stabilan beépített háztartási gépek csatlakozói maradjanak láthatatlanok, de legyenek jól elérhetők. Az itt bemutatott mosogató- és mosógép-csatlakozásokhoz nem szükséges forrasztási vagy hegesztési munka. Az építéskor kialakított csapokról csőkötésekkel kell szerelni. Minden csaptelepnek van visszafolyást gátlója és cső-szellőztetője.
Ha további gépeket tervezünk, ajánlatos mindjárt a konyha beépítésekor csatlakozókat elhelyezni. Mielőtt a szerelési munkát megkezdenénk, készítsünk elő többféle tömítést, amit általában készletben árusítanak. A háztartási gépek harmonikusan illeszkednek a konyha vonalába. A csatlakozások a mosogató alatt vannak.
Az asztal alatti, nem látható szelep csatlakoztatja a konyhai munkalap alatt a hideg vizet a mosogató- vagy mosógéphez. Felülről kell kezelni.
A készülék szelepét a fali csaptelep és a hidegvíz-csatlakozás közé kell helyezni. A melegvíz-csatlakozáshoz egy távtartó darab is van a készletben.
A mosogató csaptelepe külön csatlakozóval rendelkezik a mosó- és mosogatógéphez. Az elzáró szelep a csaptelep testére van szerelve.
A berendezés szelepe helyettesíti az egyszerű sarokszelepet. Láthatatlanul, a munkalemez alatt szerelik fel. A csaptelephez és a géphez vezető nyomóvezetéket külön-külön szabályozza.
A háztartási gépeket az asztal alá szerelt két elzáró szeleppel külön-külön lehet szabályozni. A csaptelep a munkalapba beereszthető.
A megfelelő lefolyóval biztosan nem lesz árvíz
Rögzített tömlőcsatlakozások
Csak szükségmegoldásként eresszük a mosóvizet a tömlőn át a mosogatóba vagy a fürdőkádba. Túl könnyen lecsúszhat a tömlő, és egy 50 l-es mosás kisebb árvízhez vezethet. Ha nem megy másként, a csővégre egy ólomvéget kell elhelyezni vagy csőbilinccsel biztosítani. A rögzített tömlőkötést a konyhában általában a bűzelzáróval kötik össze, ami manapság legalább egy gép csatlakozására alkalmas.
Ha nem ez a helyzet, akkor a merülőcsövet könnyen ki lehet cserélni. Ha későbbre tervezzük a másik gép beállítását, a csatlakozót akkor is két gépre kell kialakítani, az egyik ideiglenesen lezárható. A mosogató alatt elhelyezett lefolyócsatlakozók nem látszanak, de a mosogató alsó szekrényében jól hozzáférhetők. A hibákat könnyű felfedezni, anélkül hogy nagyobb bontást kelljen végezni.
A merülőcső összeköti a lefolyót a bűzelzáróval. Ezt egy tömlőcsatlakozóval ellátott csővel lehet kicserélni.
A mosógép és mosogatógép egyidejűleg csatlakoztatható, mert a merülőcsövön két csatlakozás lehetséges.
A mosdólefolyók krómozottak. Ehhez is kapható merülőcső tömlőcsatlakozással az utólagos beépítéshez.
A csavarozások tömítéseit felül kell vizsgálni
Amikor a csavarozásokat befejeztük, a lefolyó minden kapcsolatában felül kell vizsgálni a tömítéseket. A tömítéseknek simán kell feküdniük, és abszolút tiszták legyenek. A műanyag kötéseket kézzel erősen rá kell húzni. A csavarokat és csöveket szárazra kell törölni. Ezután kézzel ellenőrizzük, hogy nem nedvesedik-e a kötésnél.
Egy közbenső darab tömlőcsatlakozással; akkor helyezzük el, ha a merülőcsövet nem kell vagy nem akarjuk kompletten kicserélni.
Ha a bűzelzáró doboz alakú, még kevesebb helyet foglal el. Ezt az elkülönített csatlakozást a falra kell erősíteni.
Minden használaton kívüli tömlőcsatlakozó hely gumilemezzel lezárható, ezt a tömítőgyűrű helyére kell elhelyezni.
Bűzelzárót külön is felszerelhetünk. Bilincscsel kell a tömlővéget a falra erősíteni.
Láthatatlanná válik a bűzelzáró a vakolat alatt. A csempén csak a krómozott fedőlap és a csőkönyök látható.