Hogyan építsünk konyhát pórusbeton elemekből?
Ezzel a módszerrel olcsón és különleges módon oldhatjuk meg konyhánk berendezését. Látványos és egyedi megoldás a pórusbeton elemekből épített konyha, viszont nagyobb a helyigénye, mint a hagyományos konyhabútornak.
1. lépés
Tervezzük meg a konyhai gépek helyét is. Az itt megadott méretek nyers méretek, amelyek nem tartalmazzák a felületképzés vastagságát. Gondoljunk arra is, hogy a beépített konyhai gépek megfelelő szellőzését is meg kell oldani.
2. lépés
Műanyag bevonatú munkalap helyett készíthetünk csempézett munkafelületet is, amelyet sima forgácslapra ragasztunk. A csempeburkolat nagy előnye, hogy a műanyag bevonatnál sokkal jobban ellenáll a forró edényeknek. A munkapult fugázását megfelelő víz-és zsírtaszító anyaggal impregnáljuk. A zárt szekrények méretezésénél igazodhatunk a kereskedelemben kapható szabványos bútorajtó méretekhez is, de asztalossal gyártathatunk egyedi méretű ajtókat is. Vidéki hangulatú konyhához megfelelően felületkezelt fa munkapultot is választhatunk.
3. lépés
A bútortest nagyon egyszerűen készül. Építéséhez (a munkalap kivételével) csak válaszfallapokra és áthidalóelemekre van szükség.
4. lépés
A bemutatott példában (fenti képen) a megfelelő osztásméret nem csak a bútorajtók kiosztásához igazodott, hanem a 124 cm hosszúságú áthidalóelem méretéhez is.
A pórusbeton falazóelemeket vékony ragasztóhabarccsal építjük be. Ez az eljárás a házilagos kivitelezést nagyon megkönnyíti, csupán egyenletes és stabil aljzatra van szükség.