Pórusbetonból épített íróasztal tetőtérben
A ferde tetősík kihasználása
A ferde síkkal határolt tetőtér mindig problémát jelent belsőépítészeti szempontból. A térdfal nélkül készülő tetőtér-beépítéseknél mindig sok alacsony, nehezen bútorozható felület adódik, de ha lefalazzuk a ferde részt, akkor sok helyet veszítünk, és a tér szépsége is csorbát szenved.
Az alacsony rész megfelelő kihasználására alkalmas lehet egy-egy épített bútor.
Lépések:
1. lépés
Az első lépés a hely felmérése. Ellenőrizzük, hogy ülve és állva kellő hely áll-e rendelkezésre. Ha nincs elég szabad magasság a ferde tetősík alatt, akkor toljuk el kissé az egész építményt a nagyobb belmagasságú rész irányába. Építésnél az első sor falazóelemet ragasszuk közvetlenül az aljzatbetonra.
2. lépés
Az íróasztalnál falazzuk le a gyakorlatilag hozzáférhetetlen részt egy kis térdfallal. A pórusbeton válaszfallapokat rókafarkú fűrésszel könnyen a szükséges formára vághatjuk. A falat mindig rakjuk kötésben. A felépült falazatot vakoljuk megfelelő vékonyvakolattal.
- Hőszigetelés a padlástérben
- Tetőtér- egy jó választás!
- Hogyan szigeteljünk beépített tetőteret hogy javuljon a klíma?
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
3. lépés
A bemutatott példában egy alacsony, mindkét oldalról nyitott könyvespolc határolja el kissé az íróasztalt a lakótér többi részétől. A kialakuló tárolóhely polcai készülhetnek például laminált bútorlapból, amelyet méretre vágatva is megvásárolhatunk.
4. lépés
A berendezés épített jellege miatt jól illeszkedik a lakótér hangulatához és praktikusan használja ki a teret.
5. lépés
A tervrajz axonometrikus rajza áttekinthetően mutatja be a berendezést. A rajzon jól látszanak a kötésben falazott elemek és a masszív, áthidalókból készült munkafelület. Az asztallap felső síkja az íróasztalok szokásos magasságába került, de ha szükséges, ettől el lehet térni.