8 tipp a penész eltávolítására [Infógrafikával!]
1. Védjük magunkat:
Használjunk olyan felszerelést, mellyel védjük szemünket, orrunkat, szánkat, azaz használjunk kesztyűt, maszkot, védőszemüveget.
2. Tegyük ki az elázott, átázott dolgokat:
Mindent, ami vizes, vagy át van nedvesedve, és nem tudtunk kiszárítani 24-48 órán belül a lakásban, vigyük ki, tegyük ki szabadtérbe. Így nem csak könnyedén megelőzhetjük a kialakulást, de még a penészmentesítéssel járó kellemetlen eszközök használatától is megkíméljük magunkat. Víz okozta kár esetén készítsünk fotókat a kárról a biztosítónak.
3. Szellőztetés:
Amennyire lehetséges, igyekezzünk egy ajtót, ablakot nyitva hagyni akkor is, ha munkába megyünk és nem tartózkodunk otthon, természetesen ügyelve a ház biztonságára.
4. Cirkulálás:
Ha tehetjük, használjunk légkondicionáló vagy páramentesítő készüléket otthon, annak érdekében, hogy elkerüljük a penészesedést.
5. Ne keverjük a tisztítószereket:
Ha többféle tisztítószert használunk otthon, ne keverjük őket! Fehérítőt és ammóniát soha ne vegyítsünk, mérgező gázok keletkezhetnek.
- Penész gátlás lakásfelújítással
- Penészesedés okainak megszüntetése
- Penészgomba mérések anyagmintákon
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
6. Felületek súrolása, tisztítása:
Vízzel és mosószerrel kezeljük a felületet. Távolítsuk el a penészt, amit látunk, és azonnal szárítsuk ki a felületet, amilyen gyorsan lehet.
7. Ne fedjük el, távolítsuk el: a festés vagy tömítés nem szünteti meg a penészedést
Szüntessük meg teljesen a vizesedést okozó problémát, majd távolítsuk el a penészfoltokat. Csak ezek után kezdjük el a festést vagy tömítést.
8. Szárítás:
Lehetőleg 24-48 órán belül tegyünk mindent szárazzá a lakásban.